slide
EN RU LT

Vertimo redagavimas

Vertimo redagavimas

Teksto vertimas – tai tik kokybiškai atlikto darbo dalis. Vertėjas, atlikdamas užduotį, gali suklysti, apsirikti ir net vėliau pats tikrindamas vertimą to nepastebėti. Tam, kad klientas gautų kokybiškai atliktą darbą, dokumentas turėtų būti suredaguotas.

Teksto redagavimas  –  tai ne vien vertėjo darbo trūkumų paieška. Šiam darbui reikia specialių įgūdžių, gerų ne vien vertimo kalbos rašybos ir skyrybos, bet stilistikos ir tematikos žinių.

Jei Jums reikia taisyklingo, logiško, sklandaus teksto, reikėtų pasinaudoti redagavimo paslauga. Jei užsakysite versto teksto redagavimo paslaugą, turėkite omenyje, kad už ją reikės sumokėti.

Teksto redagavimas yra darbas, atliekamas šiomis kryptimis:

  • apdorojimaskai stengiamasi pagerinti frazių kompoziciją ir išdėstymą, ištaisyti vertėjo padarytas stiliaus ir kitas klaidas;
  • pertvarkymas – kai iš pagrindų keičiama sakinio struktūra, turint tikslą jį pagerinti.

Redaguojant vertimą galima užtikrinti, kad  jame nebūtų rašybos, skyrybos klaidų, o kalba skambėtų taisyklingai ir korektiškai, vertimas atitiktų originalą. Ši darbo kryptis – itin sudėtinga. Tapti redaktoriumi gali toli gražu ne kiekvienas žmogus – šiam darbui reikia uolumo, smulkmeniško kruopštumo ir didelės darbo patirties. Suredaguoti tekstą reiškia pasiekti, kad jis atitiktų originalą, o tai nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

    Teksto redagavimas gali būti:

  1. Literatūrinis –  tai ne tik klaidų taisymas, bet  ir sakinių struktūros pertvarkymas, kad jie būtų lengvai skaitomi ir suvokiami.
  2. Prasminis siekiant tiksliai perduoti originalo turinį.
  3. Stilistinisvertimo stilius turi atitikti teksto originalą. Ypač tai pasakytina apie literatūrinius tekstus.  
  4. Grožinis taikomas literatūros kūriniuose siekiant perteikti visas alegorijas, posakius ir kitus svarbius turinio elementus. 
  5. Techninis kai tikrinama, ar atitinka visi skaičiai, taip pat ruošiant galutinai įforminti dokumentą pagal taisykles arba individualius užsakovo pageidavimus.  

Teksto redagavimą patartina užsisakyti tekstams kurie bus naudojami viešai (internetinės svetainės, etiketės, brošiūros, knygos, straipsniai ir t.t.)

Adresas:
Kareivių g. 19-196
(4 aukštas)
LT-09133 Vilnius
Mob. +37065247400 
        +37069804759
El. paštas:
info@vertimu-biuras.lt
Svetainės:
www.vertimu-biuras.lt
www.tvb-vertimai.lt
Viber+37069804759
WhatsApp+37069804759


My status

Susisiekite su mumis!
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
Klausimas
Saugos kodas *
CAPTCHA
* Privalomi laukai
2010-2023 © UAB "Tarptautinių vertimų biuras"